MEJ w Budvie: Krzysztof Miałki – wystąpimy w bardzo dobrym składzie

Po czterech polskich zawodników z roczników 2002 i 2003 wystartują w Mistrzostwach Europy Juniorów (Youth), które 13 listopada rozpoczną się w Budvice. – Wystąpimy w Czarnogórze w bardzo dobrym składzie i dla nas to kluczowy sprawdzian tegoroczny oraz test przed Mistrzostwami Świata w Kielcach – mówi Krzysztof Miałki, główny trener reprezentacji pięściarzy.

Obecnie kadrowicze przebywają na zgrupowaniu w COS OPO Cetniewo we Władysławowie. Pod okiem trenerów Krzysztofa Miałkiego i trenerów współpracujących Dariusza Kochanowskiego, Cezarego Rzepnickiego i Norberta Kowalika do MEJ i kolejnych startów przygotowują się; 49 kg Jakub Krzpiet, 56 kg Marcel Materla, Artur Skorupa, Jakub Sulęcki, 60 kg Paweł Sulęcki, Beniamin Zarzeczny, 64 kg Oliwier Zamojski, Łukasz Perkowski, 69 kg Mateusz Urban, 75 kg Adrian Timofiejczuk, 81 kg Sebastian Kusz, 91 kg Jakub Straszewski, +91 kg Jakub Domurad.
 
- Na Mistrzostwa Europy do Budvy pojadą Jakub Krzpiet, Marcel Materla, Beniamin Zarzeczny, Oliwier Zamojski, Mateusz Urban, Sebastian Kusz, Jakub Straszewski, Jakub Domurad. Zabraknie m.in. Igora Terleckiego z wagi 75 kg, który ze względu na kłopoty zdrowotne ostatnio nie trenował – powiedział selekcjoner Biało-Czerwonych.
 
W MEJ w Czarnogórze mogą walczyć bokserzy z roczników 2002 i 2003. Z młodszej grupy są Jakub Krzpiet, Marcel Materla, Sebastian Kusz, Jakub Straszewski, a ze starszej Beniamin Zarzeczny, Oliwier Zamojski, Mateusz Urban, Jakub Domurad.
 
- Cieszymy się, że po długiej przerwie spowodowanej pandemią dojdzie do tak ważnych zawodów z udziałem naszych juniorów i juniorek, prowadzonych przez głównego trenera Tomasza Dylaka. To bardzo ważny start i pod kątem sezonu 2020, ale również ze względu na kwietniowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Kielcach – przyznał Krzysztof Miałki i dodał: - W COS OPO Cetniewo mamy już ostatni szlif, głównie szybkość, sparingi zadaniowe, tarcza. Jest nas czterech trenerów, dlatego możemy zindywidualizować trening, popracować więcej na tarczy, a także w mniejszych grupach.
 
Biało-Czerwoni juniorzy i juniorki 11 listopada wylatują z Warszawy do Czarnogóry. Losowanie odbędzie się 13 listopada, a ze względu na pandemię obecna będzie tylko jedna osoba z danej reprezentacji. Wszyscy uczestnicy mistrzostw muszą mieć negatywne wyniki testu na koronawirusa. Walki eliminacyjne toczyć się będą od 14 do 17 listopada, ćwierćfinały 18 listopada, a po dniu wolnym półfinały 20 i 21 listopada. Pojedynki finałowe zaplanowano na 22 listopada.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.