Turniej w Nantes: zmienne szczęście Polek

Po występie na świetnie zorganizowanej gali „Suzuki Boxing Night III” w Lublinie, reprezentantki Polski wystartowały w turnieju międzynarodowym (Alexis Vastine Memorial Tournament) we francuskim Nantes. Złoty medal zdobyła Elżbieta Wójcik (75 kg), a srebrne Aneta Rygielska (60 kg) i Karolina Koszewska (69 kg).

W dzisiejszych walkach finałowych Elżbieta Wójcik (KB Karlino) wygrała walkowerem z Amerykanką Naomi Melissą Graham, Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) przegrała z Angielką Paige Murney 0:3, a Karolina Koszewska (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa) z  Francuzką Emilie Sonvico 1:2.
 
W środowym ćwierćfinale Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski) przegrała na punkty 0:3 z Amerykanką Andre Selma Medina, a dziś w dodatkowym pojedynku lepsza od Polki okazała się Francuzka Amina Zidani.
 
Memoriał Alexisa Vastine to zawody pamięci tragicznie zmarłego w 2015 roku Alexisa Vastine, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.