Strefa Związkowa

1.jpg

W 6-osobowym składzie wystąpi kobieca reprezentacja Polski w turnieju „Tenerife Island” w Santa Cruz de Tenerife – poinformowała Karolina Michalczuk, trenerka kadry narodowej Biało-Czerwonych.

- Na Teneryfie rywalizować będą następujące nasze zawodniczki: 48 kg Angelika Mięgoć, 48 kg Natalia Rok, 57 kg Sandra Kruk, 75 kg Daria Parada, 81 kg Martyna Jancelewicz, 81 kg Agata Kaczmarska – powiedziała trenerka reprezentacji.
 
Niektóre z pięściarek wystąpią w wyższych kategoriach wagowych. – Do Mistrzostw Świata Seniorek w Stambule mamy jeszcze 3 miesiące (12 – 27 marca 2022 roku), dlatego jest mnóstwo czasu na solidne przygotowania do występu we właściwej wadze – dodała Karolina Michalczuk.
 
W ostatnich 2 tygodniach reprezentantki Polski przebywały na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, a następnie Sandra Kruk (57 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg) wystąpiły w Kielcach na gali Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland – „Suzuki Boxing Night 10”. Wygrały walki z kanadyjskimi rywalkami.
 
Zawody pod nazwą „Tenerife Island” odbędą się w dniach 14 – 19 grudnia. Losowanie odbędzie się wieczorem we wtorek, 14 grudnia, a pierwsze walki następnego dnia. Ćwierćfinały 16 grudnia, półfinały 17 grudnia i finały 18 grudnia.
PZB-DOBRE.jpg

Kadrowicze z reprezentacji Polski juniorów i kadetów zwyciężali w XIII Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Młodzieży o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku i Marszałka Województwa Podlaskiego. Najlepszym bokserem zawodów wybrano Bartłomieja Rośkowicza.

- Jestem bardzo zadowolony, bowiem po pracowitym kilkunastodniowym zgrupowaniu w Białymstoku reprezentacyjni kadeci i juniorzy z dużą werwą przystąpili do walk turniejowych. Kadrowicze wygrali zdecydowaną większość pojedynków, potwierdzając swoją dominację. Obserwatorzy zawodów podkreślali, że widać wysoki poziom pięściarzy z kadry narodowej, ale z dobrej strony pokazali się także bokserzy z poszczególnych naszych klubów oraz z Litwy – mówi Dariusz Kochanowski, trener reprezentacji Polski.
 
Najlepszy zawodnik turnieju Bartłomiej Rośkowicz w wadze 63,5 kg wygrał z Wiktorem Kaźmierczakiem 3:0 i Kacprem Aleksiejukiem 3:0. W juniorach zwyciężali także Mateusz Dyniewicz 60 kg, Aleks Kramarz 57 kg, Natalia Makucha 57 kg – po 2 walki oraz Nikodem Szafarz 54 kg,
 
W rywalizacji kadetów 2 zwycięstwa odnieśli Dominik Przywara 70 kg, Jakub Pleszewicz 66 kg, Patryk Skreczko 60 kg, a po jednym Dawid Kruczkowski 80 kg, Tobiasz Zarzeczny 75 kg, Maksymilian Kuziemski 75 kg, Jakub Stępniak 70 kg, Aleks Urbański 66 kg, Paweł Żarkowski 63 kg, Kordian Cichowski 60 kg, Mike Drużga i Wojciech Duszyński 57 kg, Piotr Kruczkowski 54 kg, Mateusz Osmólski 52 kg, Patryk Boniecki 48 kg, Litwinki Guste Gateveckaite 70 kg Adrijana Freitakaite 70 kg.
 
W młodzikach triumfowali Dominik Wudecki 52 kg, Patryk Rzekos 54 kg, a w seniorach Maciej Lewicki +92 kg, Paweł Naruszewicz 75 kg.
 
- Chłopaki pokazali charakter, pokazali dobry boks i niesamowitą determinację w walce o miejsce w kadrze narodowej – dodał trener Dariusz Kochanowski. Zespół litewski prowadzi
Marius Narkevičius.
 
Organizatorami turnieju byli klub Cristal Białystok i Podlaski Okręgowy Związek Bokserski.
1.jpg

Wioleta Teichmann (TS Wisła Kraków) zajęła 2 pozycję w wadze 63 kg, a Angelika Krysztoforska (MKSW Pomorzanin Toruń) uplasowała się na 3 miejscu w kategorii 52 kg w turnieju „Grand Prix”, który dzisiaj zakończył się w Zagrzebiu.

- W walce o 3 lokatę Angelika Krysztoforska wygrała na punkty z Chorwatką Tajaną Koscak. Zawodniczka gospodarzy była liczona w 3 rundzie – mówił jej trener klubowy Kamil Gorząd, współpracujący z Polskim Związkiem Bokserskim.
 
W finale kat. wagowej 63 kg Wioleta Teichman przegrała na punkty z uważaną za duży talent Chorwatką Sarą Beram.
 
- Wioleta stoczyła bardzo dobry pojedynek, ale górę wzięło dużo większe doświadczenie jej przeciwniczki z Chorwacji – dodał polski szkoleniowiec.
 
Już wkrótce reprezentacja Polski kobiet startować będzie w turnieju „Tenerife Island” w Santa Cruz de Tenerife.
 
W marcu 2022 roku kadra Biało-Czerwonych wystąpi w Mistrzostwach Świata w Stambule.
PZB-DOBRE.jpg

Angelika Krysztoforska (MKSW Pomorzanin Toruń) przegrała z Olimpijką z Rio de Janeiro Chorwatką Nikoliną Cacić w półfinale kategorii 52 kg turnieju bokserskiego „Grand Prix” w Zagrzebiu.

Reprezentantka Polski walczyła dziś z bardzo dobrą rywalką, Nikolina Cacić to Wicemistrzyni Świata Juniorek z 2018 roku i Wicemistrzyni Europy Juniorek z 2019 roku. W tych drugich zawodach wygrała w półfinale z Karoliną Ampulską z Wdy Świecie.
 
- Jutro o 3 miejsce Angelika Krysztoforska będzie boksowała z Chorwatką Tajaną Koscak, która uległa Serbce Ninie Radovanović – mówi trener Kamil Gorząd, współpracujący z Polskim Związkiem Bokserskim.
 
W finale wystąpi startująca w kategorii 63 kg Wioleta Teichmann (TS Wisła Kraków). W piątkowe popołudnie w półfinale Chorwatka Sara Beram pokonała rodaczkę Luciję Atlija. To właśnie Sara Beram będzie przeciwniczką Polki.
 
- Jutro decydujące pojedynki w stolicy Chorwacji i bardzo mocno liczę na nasze zawodniczki – dodał szkoleniowiec.
 
Panie walczą w Grand Prix w Zagrzebiu w dwóch kategoriach wagowych.
 
 
1.jpg

W czwartkowe południe odbyło się losowanie turnieju bokserskiego „Grand Prix” w Zagrzebiu. Swoje przeciwniczki poznały dwie reprezentantki Polski – startujące w kategoriach 52 kg Angelika Krysztoforska (MKSW Pomorzanin Toruń) i 63 kg Wioleta Teichmann (TS Wisła Kraków).

- W piątek w walce półfinałowej Angelika Krysztoforska spotka się z Chorwatką Nikoliną Cacić, natomiast w sobotnim finale Wioleta Teichmann zmierzy się również z zawodniczką gospodarzy – Luciją Atliją lub Sarą Beram – mówi przebywający w Chorwacko trener Kamil Gorząd, współpracujący z Polskim Związkiem Bokserskim.
 
W przypadku jutrzejszego zwycięstwa, w finale kat. 52 kg Angelika Krysztoforska spotka się z Chorwatką Tają Koscak lub Serbką Niną Radovanović.
 
To właśnie po wygranej z Niną Radovanovic 4:1 Sandra Drabik (51 kg) awansowała na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Kwalifikacje odbywały się w Villebon-sur-Yvette pod Paryżem.
 
Turniej „Grand Prix” w Zagrzebiu rozgrywany jest w 2 wagach kobiecych 52 kg i 63 kg oraz 6 wagach męskich 71 kg, 75 kg, 80 kg, 86 kg, 92 kg, +92 kg.
1.jpg

Reprezentacja Polski kobiet, prowadzona przez Karolinę Michalczuk, przebywa obecnie na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. W grudniu kadra Biało-Czerwonych wystąpi w turnieju na Teneryfie.

- W Zakopanem trenują następujące zawodniczki - 48 kg Angelika Mięgoć, 50 kg Natalia Rok i Kinga Mięgoć, 57 kg Sandra Kruk i Izabela Rozkoszek, 60 kg Wiktoria Hass, 66 kg Wiktoria Tereszczak, 70 kg Daria Parada, 75 kg Agata Kaczmarska – mówi Karolina Michalczuk, najwybitniejsza pięściarska w historii polskiego boksu żeńskiego.
 
Zgrupowanie w COS OPO w Zakopanem rozpoczęło się 23 listopada i potrwa do 5 grudnia. – W najbliższą sobotę, 4 grudnia Sandra Kruk, Agata Kaczmarska i Wiktoria Rogalińska wystąpią na gali „Suzuki Boxing Night 10” w Kielcach – dodała Mistrzyni i Wicemistrzyni Świata oraz 2-krotna Mistrzyni Europy.
 
Przełożenie Mistrzostw Świata w Stambule z grudnia 2021 roku na marzec 2022 roku sprawiło, że reprezentantki Polski wkrótce polecą na turniej do Hiszpanii.
 
- Nasze zawodniczki startować będą w Santa Cruz de Tenerife w pierwszej edycji zawodów pod nazwą „Tenerife Island”. Turniej odbędzie się w dniach 14 – 19 grudnia – poinformowała Karolina Michalczuk.
 
Jak przesunięcie MŚ o kilka miesięcy wpłynęło na kadrę Biało-Czerwonych. – Mamy więcej czasu na przygotowania do Mistrzostw Świata. Nie ukrywam, że chcę dać szansę pięściarkom odnoszącym dotychczas sukcesy w kategoriach juniorek i młodzieżowców. To perspektywiczny zawodniczki, które będą zdobywały umiejętności i doświadczenie u boku starszych kadrowiczek – mówiła trenerka.
1.jpg

Od ponad 10 dni reprezentacyjni kadeci i juniorzy pod wodzą selekcjonera Dariusza Kochanowskiego przygotowują się do turnieju międzynarodowego w Białymstoku (3 – 4 grudnia).

- Chłopaki ostro zasuwają, począwszy od porannego rozruchu, który rozpoczyna się o g. 7:30. Pierwszy trening mamy o g. 10:30, a na nim sporo techniki i taktyki, zaś drugi o g. 17:30, na którym więcej czasu poświęcamy sile, wytrzymałości, pracy z własnym ciężarem – mówi Dariusz Kochanowski, pracujący z kilkuosobowym sztabem szkoleniowców.
 
Dla kadetów (roczniki 2005 i 2006) i juniorów (2004) zgrupowanie w Białymstoku jest świetną okazją do krajowej rywalizacji. W piątek i sobotę kadrowicze będą toczyć walki turniejowe, ale też nieoficjalne z krajowymi rywalami i zawodnikami z Litwy.
 
- Bardzo fajnie wygląda sportowa rywalizacja kadetów z juniorami. Walka toczy się i na sali treningowej, i np. podczas biegów, tak jak wczoraj. Na turnieju reprezentanci będą boksować z Litwinami oraz pięściarzami z klubów Hetman i Cristal Białystok, z zawodnikami z Sokółki, Suwałk czy Szczytna, ale też z kadrę kujawsko-pomorskiego – dodał szkoleniowiec.
 
W tym roku największy sukces z grona juniorów odniósł Jakub Straszewski (91 kg), który na ringu w Kielcach został Młodzieżowym Wicemistrzem Świata. W najbliższą sobotę ma walczyć na gali Suzuki Boxing Night X, organizowanej w Kielcach przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland.
 
- W 2022 roku nie zabraknie wyzwań w postaci Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów. Starsi mają zaplanowany turniej w kwietniu, zaś kadeci w lipcu – powiedział trener Dariusz Kochanowski.
Goiski.jpg

- Wielokrotnie zdobywałem srebrne medale Mistrzostw Polski, a złoto jest dla mnie wielką motywacją do dalszej pracy – mówi Mateusz Goiński z Zagłębia Konin, który przegrał z Bartoszem Gołębiewskim (RUSHH Kielce) w finale kategorii średniej (75 kg) tegorocznych 92 MP Seniorów w Wałbrzychu.

Mateusz Goiński po raz 5 z rzędu został Wicemistrzem Polski Seniorów. Wcześniej srebrne krążki wywalczył w 2017 roku (81 kg), 2018 roku (75 kg), 2019 roku (81 kg) i 2020 roku (75 kg).
 
- Na każdych mistrzostwach byłem bardzo blisko złota, ale poszczególne turnieje mistrzowskie rządzą się swoimi prawami i nie ma co ich porównywać do siebie. W finałowej walce w Wałbrzychu zmęczenie dało o sobie znać. Uważam, że to w bardzo dużym stopniu wpłynęło na wynik końcowy – powiedział pięściarz z Konina, który w pojedynku o złoto przegrał 0:5 (28-29, 28-29, 28-29, 28-29, 27-30).
 
Wcześniej Mateusz Goiński zdobył srebro m.in. w MP Młodzieżowców w 2017 roku w swoim rodzinnym mieście. Przegrał wtedy w wadze półciężkiej (81 kg) z Arkadiuszem Szwedowiczem (Skorpion Szczecin) 2:3.
 
- Jeszcze nie wywalczyłem złota w mistrzostwach kraju, ale to mnie nie deprymuje ani nie zniechęca. Wprost przeciwnie, bardzo chćę wreszcie sięgnąć po złoty medal – dodał utytułowany bokser, którego trenerami są ojciec Andrzej Goiński, brat Kamil Goiński i Wojciech Nowiński.
 
Mateusz Goiński bardzo dobrze spisuje się również na galach Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland. Wygrał zdecydowaną większość walk na „Suzuki Boxing Night”.
 
- Czeka nas jeszcze jedna gala „Suzuki Boxing Night”, a po niej zakończenie roku – powiedział uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów w Jekaterynburgu oraz Mistrzostw Europy połączonych z Igrzyskami Europy w Mińsku w 2019 roku.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.