Mistrzostwa Europy w Erywaniu: Paweł Brach w 1/4 finału, powalczy o medal!

Debiutujący w seniorskich Mistrzostwach Europy Paweł Brach (57 kg), podobnie jak Jakub Słomiński (48 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg), jest już w ćwierćfinale turnieju w Erywaniu. W dzisiejszym pojedynku w 1/8 finału Polak wygrał z Hiszpanem Antonio Barrulem Fernandezem 4:1.

To była wyrównana walka, ale nasz reprezentant cały czas prowadził – po pierwszej rundzie 3:2, drugą wygrał też 3:2 i na kartach sędziów był wynik 2-1 (u trzech remis 19-19). W ostatniej Polak był już wyraźnie lepszy, do tego świetnie zaakcentował końcówkę rywalizacji. Końcowy werdykt 30-26, 30-27, 29-27, 29-28, 28-29 na korzyść Pawła Bracha.
 
W piątek radomianin powalczy o medal kat. 57 kg z Włochem Michele Baldassim. Tego dnia w ćwierćfinale spotkają się także Jakub Słomiński (48 kg) z Turkiem Metehanem Adiguzelem i Tomasz Niedźwiecki (86 kg) z Czarnogórcem Petarem Lijeseviciem.
 
W środę w 1/8 finału boksować będzie jeszcze jeden reprezentant Polski Jarosław Iwanow (60 kg), a jego rywalem Ukrainiec Iurii Shestak.
 
Jutro o ćwierćfinał powalczy jeszcze trzech podopiecznych trenera głównego polskiej reprezentacji Wojciecha Bartnika: Olimpijczyk z Tokio, Damian Durkacz (67 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg) i Oskar Safaryan (+92 kg). W ME debiutują Mateusz Bereźnicki i Oskar Safaryan.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.