Mistrzostwa Europy w Erywaniu: zwycięstwo Tomasza Niedźwieckiego!

Tomasz Niedźwiecki (86 kg) awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, które odbywają się w Erywaniu. W środowej walce w 1/8 finału nasz bokser wygrał z Ukraińcem Serhiiem Horskovem 5:0.

Reprezentant Polski triumfował w każdej rundzie i ostatecznie zwyciężył 30-27, 30-27, 30-27, 29-28, 29-28. Tym samym przerwał złą serię Biało-Czerwonych w turnieju w Armenii.
 
Dzisiaj jeszcze dwóch polskich pięściarzy powalczy o awans do 1/4 finału – w sesji popołudniowej Paweł Brach (57 kg) zmierzy się z Hiszpanem Antonio Barrulem Fernandezem, a z kolei Jarosław Iwanow (60 kg) z Ukraińcem Iuriiem Shestakiem.
 
W czwartek na ring wyjdą – w 1/8 finału - Damian Durkacz (67 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg) i Oskar Safaryan (+92 kg), zaś w ćwierćfinale jest już Jakub Słomiński (48 kg).
 
Niestety wcześniej odpadli Daniel Piotrowski (71 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Mateusz Goiński (80 kg).
 
Rywalem Tomasza Niedźwieckiego w piątkowym starciu o medal ME będzie Czarnogórzec Petar Lijesević, ubiegłoroczny Młodzieżowy Wicemistrz Świata U19 (81 kg) z Kielc.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.