Mistrzostwa Świata w Stambule: efektowne zwycięstwo Sandry Kruk

Po wczorajszej wygranej na punkty Natalii Rok (48 kg), dzisiaj Sandra Kruk (57 kg) odniosła pierwsze, efektowne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w Stambule. Pokonała Chorwatkę Deę Bolancę w 2 rundzie przez RSC.

Bardzo doświadczona Sandra Kruk wygrała pierwszą rundę 10-9, a w następnej doprowadziła do dwóch liczeń rywalki. Sędzia przerwał walkę.
 
W sobotę nasza pięściarska spotka się w 1/8 finału z Irmą Testą, która również przed czasem wygrała pojedynek z Japonką Moną Kimurą. Włoszka jest brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
 
Sandra Kruk debiutowała w MŚ w 2010 roku na Barbadosie, gdzie w ćwierćfinale przegrała z późniejszą złotą medalistką Kum-Ju Yun z Korei Północnej 6:8. Dwa lata później w Chinach Polka odniosła największy sukces w karierze i została Wicemistrzynią Świata kat. 57 kg.
 
Dziś w 1/16 finału boksować będzie jeszcze Agata Kaczmarska (75 kg), a jej przeciwniczką Kimberly Gittens z Barbadosu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.