„Suzuki Boxing Night XV”: Barbara Marcinkowska – kolejne cenne doświadczenie

- Występ na „Suzuki Boxing Night XY” w Kielcach jest dla mnie możliwością sprawdzenia się w seniorskim gronie i kolejnym cennym doświadczeniem w olimpijskim pięściarstwie – mówi Barbara Marcinkowska (kat. 70 kg) przed piątkową galą (13 maja), którą transmitować będzie TVP Sport. W zawodowej walce wieczoru Daniel Adamiec (80 kg) spotka się z Gruzinem Iago Gedenidze.

- Po raz pierwszy zmierzy się z Irlandką Tiffany O’Reilly. W niedawnym półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 w Poreczu przegrałam z jej rodaczką Aoibhe Carabine. Bardzo zależy mi na zwycięstwie, tym bardziej, że po tym pojedynku będę wchodzić w roztrenowanie, a najbliższe starty planuję na jesień – powiedziała Barbara Marcinkowska.
 
Ostatnie 12 miesięcy to pasmo sukcesów zawodniczki Pomorzanina Toruń – w 2021 roku zdobyła srebro Młodzieżowych Mistrzostw Świata U19 w Kielcach i brąz Mistrzostw Europy Juniorów U19 w Budvie, a w 2022 roku została brązową medalistką wspomnianych MME U22 w Chorwacji.
 
- Mój rocznik 2003 nie może startować w rozpoczętych Mistrzostwach Świata w Stambule, bowiem pierwotnie były zaplanowane na 2021 rok, kiedy jeszcze byłyśmy juniorkami. Przesunięcie terminu nie miało znaczenia. Obowiązują stare roczniki – dodała Barbara Marcinkowska, który nie ukrywa, że kibicuje starszym koleżankom z kadry narodowej i szczególnie będzie przyglądała się przeciwniczkom aż w trzech kategoriach wagowych.
 
- Plan jest taki, abym rywalizowała w wadze 70 kg, ale nie wykluczam także kat. 66 kg i 75 kg. Będę obserwował zawodniczki europejskiej i z innych kontynentów z tych wag – dodała.
 
W Kielcach na „Suzuki Boxing Night XV” w narożniku Barbary Marcinkowskiej będą tymczasowo nowi trenerzy. - To też będzie ciekawe doświadczenie. Usłyszę ocenę szkoleniowców z „zewnątrz”. Niestety tym razem nie będzie ze mną ani Kamila Gorząda, który jest na MŚ w Turcji, ani Macieja i Henryka Żołnowskich.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.