Mistrzostwa Świata w Stambule: Polki znają rywalki, we wtorek boksuje Natalia Rok

Reprezentantki Polski poznały rywalki w Mistrzostwach Świata w Stambule. Jako pierwsza na ring wyjdzie Natalia Rok (48 kg), która we wtorek 10 maja w 1/16 finału spotka się w 1/16 finału z Ormianką Gayane Ter-Barseghyan.

Walki eliminacyjne i ćwierćfinałowe będą rozgrywane w dniach 9 – 16 maja. W dniu 18 maja odbędą się pojedynki półfinałowe, zaś finały zaplanowano w terminie 19 – 20 maja.
 
Z Polek od ćwierćfinałów rywalizację rozpoczną występujące w najwyższych kategoriach Oliwia Toborek (81 kg) i Lidia Fidura (+81 kg). Ich przeciwniczkami w poniedziałek 16 maja będą, odpowiednio, Rumunka Alexandra Maria Petcu i Mariia Lovchynska.
 
Niedawno z Rumunką Petcu wygrała Martyna Jancelewicz w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22. Do Turcji Martyna Jancelewicz nie pojechała z powodu kontuzji, a w składzie zastąpiła ją Oliwia Toborek, która także triumfowała w MME, ale w wadze +81 kg.
 
Z polskiej kadry narodowej medal MŚ ma już w dorobku Sandra Kruk – srebro w 2012 roku. W Stambule jej pierwszą przeciwniczką będzie Chorwatka Dea Bolanca.
 
Sandra Kruk pierwszą walkę stoczy 11 maja, podobnie jak Wiktoria Rogalińska. Z kolei 12 maja boksować będą Wiktoria Rogalińska i Aneta Rygielska, a 13 maja Daria Parada.
 
Reprezentację Biało-Czerwonych prowadzi w Mistrzostwach Świata kwartet młodych szkoleniowców: Tomasz Dylak, Kamil Goiński, Jakub Sawicki i Kamil Gorząd. Fizjoterapeutą jest Erwin Uss.
 
Losowanie – rywalki Polek w pierwszych walkach
 
48 kg Natalia Rok (Polska) - Gayane Ter-Barseghyan (Armenia)
54 kg Wiktoria Rogalińska (Polska) – Amina Martha Faki (Kenia)
57 kg Sandra Kruk (Polska) – Dea Bolanca (Chorwacja)
66 kg Aneta Rygielska (Polska) – Tanja Ovsenik (Słowenia)
70 kg Daria Parada (Polska) – Erdenetuya Enkhbaatar (Mongolia)
75 kg Agata Kaczmarska (Polska) – Kimberly Gittens (Barbados)
81 kg Oliwia Toborek (Polska) – Alexandra Maria Petcu (Rumunia)
+81 kg Lidia Fidura (Polska) – Mariia Lovchynska (Ukraina)

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.