ME w Erywaniu: Polacy zaczynają ostatnie zgrupowanie

W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu rozpoczęło się ostatnie, 2-tygodniowe zgrupowanie kadry narodowej mężczyzn przed Mistrzostwami Europy w Erywaniu.

W międzyczasie część reprezentantów zaboksuje 13 maja w kolejnej gali cyklu Suzuki Boxing Night, organizowanego przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland.
 
- Mamy zaplanowane w Wałczu m.in. sparingi w międzynarodowym gronie, przyjadą np. Norwegowie. W naszym składzie są i zawodnicy przygotowują się do ME w Armenii, ale i zawodnicy, którzy rywalizują o miejsce w reprezentacji. Kilku z nich otrzyma szansę na Suzuki Boxing Night w Kielcach – mówi Wojciech Bartnik, trener polskiej kadry.
 
Powołania od selekcjonera otrzymali: Jakub Słomiński 48 kg, Paweł Brach 57 kg, Dawid Litke 57 kg, Jarosław Iwanow 60 kg, Ilia Bader 60 kg, Damian Durkacz 67 kg, Daniel Piotrowski 71 kg, Mateusz Urban 71 kg, Dominik Kida 71kg, Bartosz Gołębiewski 75 kg, Mateusz Goiński 80 kg, Jakub Maścianica 80 kg, Tomasz Niedźwiecki 86 kg, Klemens Szczepaniak 86 kg, Mateusz Bereźnicki 92 kg, Oskar Safaryan +92 kg.
 
- Skład na Mistrzostwa Europy już się niemal wykrystalizował, ale cały czas monitorujemy formę i zdrowie zawodników. Chyba aby najlepiej przygotowani reprezentowali Polskę w Erywaniu – dodał Wojciech Bartnik, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992) i Mistrzostw Europy w Vejle (1996).
 
W ramach przygotowań do ME Biało-Czerwoni walczyli m.in. z sukcesami na galach Suzuki Boxing Night oraz w turniejach w Kownie i Usti nad Łabą. Dwa złote medale – w Litwie i Czechach – zdobył Damian Durkacz, Olimpijczyk z Tokio.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.