„Suzuki Boxing Night XV”: Młodzieżowi Wicemistrzowie Świata na ringu w Kielcach

Młodzieżowi Wicemistrzowie Świata U19 – Barbara Marcinkowska (70 kg) i Jakub Straszewski (92 kg) – wystąpią ponownie na kieleckim ringu. Tym razem walczyć będą 13 maja na gali „Suzuki Boxing Night XV”, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland. W pojedynku wieczoru, na zasadach boksu zawodowego Daniel Adamiec (80 kg) spotka się z Gruzinem Iago Gedenidze. Transmisja w TVP Sport.

Maj to wyjątkowy miesiąc w olimpijskim pięściarstwie. Już za kilka dni rozpoczynają się w Stambule Mistrzostwa Świata Kobiet, zaś wkrótce odbędą się również Mistrzostwa Europy Mężczyzn w Erywaniu. Kierowany przez Prezesa Grzegorza Nowaczka PZB zadbał, aby kadrowicze, którzy nie znaleźli się w składach na MŚ i ME, mieli także krajowy sprawdzian. Stąd 15. już edycja „SBN”, czyli gal na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym.
 
W walce kobiet Barbara Marcinkowska zmierzy się z Irlandką Tiffany O’Reilly, która gościła na „Suzuki Boxing Night 9” w Myślenicach, gdzie przegrała z Wiktorią Tereszczak.
 
Ostatnie 12 miesięcy to pasmo sukcesów Barbary Marcinkowskiej – w 2021 roku zdobyła srebro MMŚ U19 w Kielcach i brąz MEJ U19 w Budvie, a w 2022 roku została brązową medalistką MME U22 w Poreczu.
 
W pojedynkach mężczyzn kibice obejrzą m.in. starcie Młodzieżowego Wicemistrza Świata Jakuba Straszewskiego z Ukraińcem Dmytro Bulgakovem. Walki stoczą także m.in. Mateusz Urban (71 kg) i Dominik Kida (75 kg), a ich przeciwnikami będą pięściarze z Irlandii. Odbędzie się także jeden pojedynek z udziałem juniorów.
 
Kontynuujący profesjonalną karierę w zawodowej walce Daniel Adamiec skrzyżuje rękawice w kat. półciężkiej z Gruzinem Iago Gedenidze, który już walczył na polskich ringach, przegrywając m.in. z Konradem Kaczmarkiewiczem.
 
Program walk:
 
70 kg Barbara Marcinkowska (Polska) – Tiffany O’Reilly (Irlandia)
71 kg Mateusz Urban (Polska) – Cian Reddy (Irlandia)
75 kg Karol Pawlina (Polska) – Aleksander Bukriev (Niemcy)
75 kg Dominik Kida (Polska) – Christopher O’Reilly (Irlandia)
86 kg Klemens Szczepaniak (Polska) – Eray-Mert Gul (Turcja)
92 kg Jakub Straszewski (Polska) – Dmytro Bulgakov (Ukraina)
walka zawodowa 80 kg Daniel Adamiec (Polska) – Iago Gedenidze (Gruzja)

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.