Rozstrzygnięto Konkurs na Trenera Kadry Narodowej Polskiego Związku Bokserskiego

W dniu 14 stycznia 202r2 Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego w wyniku przeprowadzonego konkursu powołał na stanowisko trenera Kadry Narodowej Seniorów Wojciecha Bartnika.

Wojciech Bartnik przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 17 lat. Z boksem związał się na dobre w roku 1990, gdzie na Mistrzostwach Polski w Jastrzębiu zdobył tytuł Mistrza w kategorii Seniorów. Rok później został Wicemistrzem Polski na Mistrzostwach Polski w kategorii ciężkiej, w Słupsku. Kolejna, finałowa walka była porażką, która nauczyła go, że w ringu nie ma przyjaciół -są rywale. Rok 1992 zapoczątkował serię kolejnych, aż dziewięciu z rzędu, zwycięstw Pana Wojciecha Bartnika w kategorii ciężkiej na Mistrzostwach Polski. W tym samym roku został zakwalifikowany na Igrzyska Olimpijskie w kategorii półciężkiej, które odbywały się w Barcelonie. Zdobył tam brązowy medal -ostatni medal dla polskiego pięściarstwa aż po dzień dzisiejszy.
 
Ponadto w 1996 roku zajął 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w kategorii ciężkiej w Danii. W roku 1996 wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, a w 2000r w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.
 
Wojciech Bartnik jest pięciokrotnym zwycięzcą Turnieju im. Feliksa Stamma.
 
Na zdjęciu: Prezes Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego oraz nowy Trener Kadry Narodowej Seniorów w boksie Wojciech Bartnik

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.